TwilightKanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilightKanka

TWİLİGHTÇILARIN YERİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Edward Cullen Tanıtım

3 posters
YazarMesaj
Nesli Pattz
Admin
Nesli Pattz

Edward Cullen Tanıtım Empty
MesajKonu: Edward Cullen Tanıtım   Edward Cullen Tanıtım Icon_minitime1Çarş. Haz. 16, 2010 7:22 pm

Genel:

* İsim: Edward Anthony Masen Cullen
* Doğum tarihi: 20 Haziran 1901
* Doğum yeri: Chicago, Illinois
* Şu an yaşadığı yer: Forks, Washington
* Dönüşüm tarihi: 1918
* Dönüşümü gerçekleştiren: Carlisle Cullen

Fiziksel Görünüş—

* Saç rengi: Bronz
*Güz rengi: Vampirken altın rengi vejeteryanken yani insanları avlamadığı zaman)
*Boy:1,88-6.02″

*Diğer: Edward evlatlık olan diğer iki kardeşine göre çok daha ince vücutlu fakat aynı zamanda cok kaslı ve güçlü yapılı olarak anlatılıyor. Bella görünüş olarak diğer iki erkek kardeşine göre çok daha genç bir görünümlü ve nefes kesici olarak anlatmıştır.

İlişkileri—

*Aile: Annesi ve babası Edward 1918 yılında vampirliğe dönüşmeden önce ölmüşlerdir. Annesinin adı Elizabeth, babasının adı da tıpkı kendisi gibi Edwarddır.Edwardın ailesinin ölümünden hemen sonr Carlisle onun üvey babası olmuş bundan kısa bir süre sonra da Esme üvey annesi olmuştur. Evlatlık edinilmiş kardeşleri ise Emmett, Alice, Rosalie, and Jasperdır.

* Ruh eşi: Bella Swan

*Arkadaşlar: Tanya ve Alaskadaki tüm Denali klanı
* Meslek:Öğrenci

Kişilik/Karakter —

*Özel Yetenekler/Beceriler: Edward çevresinde bulunan herhangi bir insanın beynındeki düşüncelerini her an okuyabilme yeteneğine sahiptir.Ayrıca insanları düşüncelerine göre birbirinden ayırabiliyor ve düşüncesini okuduğu kişiyle yakınlığına bağlı olarak bir kaç km öteye kadar bu düşüncelerı duyabiliyor.
* Hobileri: Arabalar, müzik, piyano çalmak.
* İlgileri: Edward birkaç kez Carlisle’ın asistanı olarak tıp fakültesine gitti fakat insan kanının kokusuna dayanıklılığı doktor olmaya yetecek kadar kuvvetli değildi.
* Tanım: Edward tamamiyle mükemmel bir centilmen ve Bellaya karşı aşırı koruyucudur. Bella onun konuşma şeklini sık sık “başka bir yüzyıldan gelmiş gibi” diye tanımlar. Edward bazı zamanlarda fazla hassas olabiliyor örneğin büyük bir flat screen Tv yi ortadan ikiye parçalayabiliyor.(Yeni Ay, sf. 535) Nazik, terbiyeli, olgun, çok zeki ve sevgi dolu gibi özelliklerin tamamını kendisinde toplamıştır. Öncelikleri Bella ve kendi ailesidir.

Karışık Bilgier—

* Araba: Gümüş rengi Volvo S60R ve siyah Aston Martin V12 Vanquish.
* Muzik: Linkin Park’tan Klasik müziğe kadar her tür.

Kişisel Tarihçe—

Edward 20 Haziran 1901de Chicago’ da çok varlıklı bir aile olan Elizabeth ve Edward Masen’ın oğlu olarak dünyaya geldi.17 yaşındayken grip salgını yayıldı ve Edward’a da bulaştı. Edward, ailesi ve kendisi hastalığa yakalanmadan önce askerliğe kaydını yaptırmayı planlıyordu. Babası oldukten sonra hayatta kalan annesi son nefesinde, o sırada doktoru olan Carlisle’a oglunu yaşatması için elinden ne geliyorsa yapmasını söyledi. Carlisle Edward’ın da bu hastalıktan sağ kurtulamayacağını çok iyi biliyordu ve artık kendisi de yalnızlıktan iyice bunaldığı için yanına arkadaş olarak Edward’ı vampire dönüştürmeye karar verdi ve dönüşümden sonra Edward’ın düşünce okuma kabiliyetiyle ödüllendirildiğni keşfetti. Edward akısa sürede Carlisle’ ın vejeteryan diyetine ayak uydurdu fakat ilk vampire dönüştügu zaman diliminde yeni vampirlerin geçirdiği periyot olan “isyankar ergenlik ” döneminde(Alacakaranlik, sf. 342) krıiminal bir dönem geçirip kendini bulmak adına ondan uzaklaşmıştr. Fakat bu kriminal yaşam biçimi Edward’a uygun değildi ve dayanma gücü her geçen gün daha iyiye gitmeye başladı. Bu yüzden Edward Carlisle ve diğer Cullen ailesiyle yaşamak için geri döndü.

Benzersiz statülerinden dolayı Cullenlar sık sık yer değitirmek zorundayılar ve Forks’ da yağmurlu ikliminden dolayı son yerlesşik bölgeleri oldu. Burası Edward’ın Bella ile tanıştığı ve hayatının sonsuza kadar değiştiği yerdir ayrıca. Kokusunu ilk duyduğu anda Bella’yı avlayabilmek adına tüm Biyoloji sınıfındaki öğrencileri öldürmeyi göze alacak kadar karşı konumaz bir şekilde etkilenmiştir. Çok büyük bir dayanma gücüyle okuldan çıkıp, Alaska’ya kaçmadan önce Carlisle ‘ı ziyaret etmiştir. Sadece Bella’nın kokusundan etkilendiği için değil ayrıca onun düşüncelerini okuyamadığı için de karmakarışık olmustur. Uzakta bu konu üzerine düşününce Bella’nın sarhoş edici kokusuna dayanmayı oğrenebileceğine karar verir. Gelecek birkaç haftayı Bella’yı anlamaya calışarak geçirir fakat başarılı olamaz.Bella’ya carpmak üzere olan bir vani insanüstü bir güçle ittirerek onu olümden kurtarir.

İşte bu zamnalarda Edward Bella’ya karşı olan hislerinin ciddiyetini anlar fakat bu hisleri kontrol altında tutmak için kendi içinde savaşlar verir.Arkadaşlıkları gün geçtikçe büyür ve aşka dönüşür. Bella’yı ailesiyle tanıştırmaya götürdüğü zaman kötü niyetli vampirlerle karşılaşırlar ve başlarındaki James Bella’yı avlamak için hazırlıklara başlar.Cullen’lar birlik olup o günü kurtarmayı başarırlar.

Bella’nın doğum günü için Alice ve Edward sürpriz bir doğum günü partisi hazırlarlar fakat kabus o zaman başlar. Bella’nın hediyelerini açarken, parmağını bir kağıtla kesmesinin ardından Jasper kontrolünü kaybeder ve Bella’ya saldırır. Bu durum bütün Cullen ailesinin Forks’dan taşınmasına ve Edward’ın Bella’yı kendi iyiliği için terk etmesine neden olur. Edward acı içindeki geçirdiği bu zamanlarını James’in eski sevgilisi Victoria’ yı takip ederek ve bir gün Bella ile birlikte olmayı umut ederek geçirir. Edward artık Bella’sız bir gün bile geçiremeyeceğini anladığı vakit , Bella’nın öldüğüne dair acı haberi duyar.Büyük bir yıkımla, Volturi’nin kendisini öldürmesi için yalvarmak ya da onları zorlamak üzere İtalya’ya doğru yola çıkar .Şimdide Bella Alice ile birlikte onu kurtarmaya gelmiştir.

Edward ve Cullen ailesinin Forks’a tekrar taşınmasından sonra kasabada gizemli ölümler olmaya başar.Bu ölümleri gerçeklesştirenlerin yeni doğan vampir askerler olduğu anlaşılması üzerine Cullen’lar onları yok etmek için plan yapmaya başlarlar.Bu arada Bella’nın kurtadam arkadaşı Jacob Black de bu gruba yardımcı olmak için seferber olur. Edward her ne kadar Jacob’ın varlığından rahatsızlık duysa da Bella’ya hislerini belli etmemeye calışır. Jacob’ında yardımıyla, Victoria ve onun yeni askeri Riley’ nin başını oluşturduğu askeri grubu yenip onları yok etmeyi başarırlar. Bella’nın vampire dönüşmek için yaptığı ısrarlara dayanamayan Edward onu dönüştürmek için önce evlenmeyi şart koyar ve ona layık olduğu evlilik gecesini yaşatacağına dair söz verir…

*Alıntıdır*

Hepimiz genel olarak biliyoruz.Ama ben yinede ekleyim dedim.Very Happy
Merwe Pattz
Admin
Merwe Pattz

MesajKonu: Geri: Edward Cullen Tanıtım   Edward Cullen Tanıtım Icon_minitime1Çarş. Haz. 16, 2010 8:18 pm

işte bu benim meleğimmm robert krisi sevsin Razz
https://twilightkanka.forumtwilight.com
Nesli Pattz
Admin
Nesli Pattz

MesajKonu: Geri: Edward Cullen Tanıtım   Edward Cullen Tanıtım Icon_minitime1Çarş. Haz. 16, 2010 8:21 pm

Allah Mervee:D
kakoLu_pudinq

kakoLu_pudinq

MesajKonu: Geri: Edward Cullen Tanıtım   Edward Cullen Tanıtım Icon_minitime1Perş. Haz. 17, 2010 10:31 am

Teşekkürler canım Smile

Edward Cullen Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edward Cullen Hakkında
» ArkideşleR Edward Cullen Diye Bir ŞArkı varmışşş..Buyrun Sözleri
» Carlisle Cullen Tanıtım
» Karakalem Edward
» Alice Cullen Tanıtım