TwilightKanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilightKanka

TWİLİGHTÇILARIN YERİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Metric'in solistti Eclipse için yaptığı şarkı hakkında konuştu

YazarMesaj
Nesli Pattz
Admin
Nesli Pattz

Metric'in solistti Eclipse için yaptığı şarkı hakkında konuştu Empty
MesajKonu: Metric'in solistti Eclipse için yaptığı şarkı hakkında konuştu   Metric'in solistti Eclipse için yaptığı şarkı hakkında konuştu Icon_minitime1Çarş. Haz. 16, 2010 8:59 pm

Kanadalı grup yıllardır bağımsız takılan, kendi yollarını çizmiş ve sahne ışıklarından uzak duran bir yapıya sahipti.
dürüst olmak gerekrse büyük bütçeli bir filmin soundtrack'inde yer almak onların öncelikleri arasında gibi görünmüyordu.grubun solisti emily haines bu fikrin filmin kompozitör'ünden telefon alana kadar mümkün olabilirmiş gibi görünmediğini söyledi.

"söylemem gerek , bu daha önce deneyimlediğim hiçbirşeye benzemiyor...howard shore'dan telefon aldım, ki benim düşünceme göre dışarıdaki en sıkı film kompozitör'ü...lord of the rings'in müziklerini yaptı ve benim için en önemlisi o David Cronenberg'in filmleri 'The Fly,' 'Naked Lunch'ı yaptı. o harika biri.,mükemmel bir müzisyen.
beni aradaı ve "seninle şarkı yazmak istiyorum... senin benimle şarkı yazmanı istiyoum, Filmin sonunda kullanılacak bir şarkı için ,sondan bir önceki an ,bütün skor'un bittiği yerdeki bu inanılmaz sahne için."dedi bende tamam olur dedim.
Başka birinin gözünden birşeyler yazmak daha önce hiç hayal etmediği birşeydi. "bellanın sesini somutlaştırmayı demek zorundaydım , ki daha önce hiç yapmadım. herzaman bir film için yazma fikriyle ilgilenmişimdir. ve birilerinin duygularını hissetmek ,ve stephenie meyer'ın kitaplarıyla ahenkli biçimde bunu ifade etmeyi denemek çok güzeldi.Benim için çok ilginçti. ve shore aynı zamanda akord aşamasında da yazı ve onun melodik fikirleriyle çalıştık ,ama yinede bunu bizim yaptı....o gerçekten metric olmayı istedi.yani bu sanki metric ve howard shore , bu anı yazıyor gibiydi.ve filmi gördükten sonra score'un bir parçası olarak yazdığımız o şarkıyı duyacaksınız ... talihime inanamıyorum ,ve onunla çalışmak çok ama çok havalıydı..."

Eclipse(hepsi senin) isimli şarkıyla haines sadece karakter bella ile bağlantı kurmaya çalışmamış aynı zmaanda kristenle de bağlantı kurmuş. Kristen'e ve yazara derin bir saygı duyduğunu keşfetmiş.
" gerçekten sıradışıydı... bununla,karakteri gerçekten hissetmek gibiydi,ve gerçekten kristen stewart gibi.bence onun etrafında o kadar harika bir enerji yakalamış ki , karakter gerçek bir kızın mükemmel bir tasviri. bence çoğu zaman genç kadınlar sığ yada aptal olarak karakterize ediliyor. ve hepimiz bununla başetmek zorundayız ,popüler kültürde ,onlar ürkütücü barbi bebekler.,ve bence kristen stewart bir oyuncu olarak ve stephenie meyer bu kitapların yaratıcısı olarak gerçekten ilginçler,, gerçek karakterler."
şarkının ne kadarda güzel yaratıldığını duyduğumuz süre boyuca twilight fanlarının haines'in eclipse'de neler gördüğünü öğrenmek için öldüklerine eminiz. gördüyse de birşey söylemiyor. muhtemelen en iyisi ...
"eğer bunun hakkında yorum yaparsam ,bu scientology hakkında birşeyler söylüyormuşsunuz gibi hissediyorum.beni alıp götüren birşeyler.hiçbirşeyi açıklamıyorum ,hiç kimseye, hiçbirşey hakkında . asla "

*Alıntıdır*

Metric'in solistti Eclipse için yaptığı şarkı hakkında konuştu
1 sayfadaki 1 sayfası