TwilightKanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilightKanka

TWİLİGHTÇILARIN YERİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Leah Tanıtım

YazarMesaj
Nesli Pattz
Admin
Nesli Pattz

Leah Tanıtım Empty
MesajKonu: Leah Tanıtım   Leah Tanıtım Icon_minitime1Perş. Haz. 17, 2010 7:31 am

Genel Bilgi

• İsim: Leah Clearwater
• Doğum Yeri: La Push, Washington, USA
• Yaşadığı Yer: La Push, Washington, USA
• Durumu: İlk ve tek kurtkadın/şekil değiştirici
• Dönüşme Tarihi: 2006

Dış Görünüşü

• Saç Rengi: Siyah (New Moon, sayfa 74)
• Diğer: Bella Leah’ nın egzotik bir güzelliği olduğundan bahseder. Bakır renginde teni, ve parlak siyah saçları vardır. Kirpikleri çok uzundur (New Moon, sayfa 74)

İlişkileri

• Aile: Leah Clearwater, Sue ve Harry Clearwater’ ın kızıdır. Seth Clearwater’ ın kızkardeşidir. Babaları Harry, o sirada 14 yaşında olan Seth’ in kurtadama dönüşmeye başlamasindan kısa bir süre sonra kalp krizi geçirerek vefat etmiştir.
• Mesleği: Quileute kabilesinin koruyucularındandır.
• Diğer: Leah Sam Uley’ e deliler gibi aşıktı. Ta ki Sam kurtadama olmaya başlayıp Emily’e mühürlenene kadar (Eclipse, sayfa 67).

Kişilik

• Özel Yetenekleri: Bilinmiyor.
• Hobileri: Bilinmiyor.
• İlgi alanları: Bilinmiyor.
• Tanim: Kurtadama takımında ki tek dişi olması, hoş olamayan düşünceleri ve diğerlerinin konuşmak istemeyeceşi konuları gündeme getirmesi hayatı Sam ve diğer kurtadamlar için zorlaştırmaktadır (Eclipse, sayfa 241). Jacob sıklıkla Leah dan acımasız diye bahseder. Bunun sebebi de Leah’ nın yaşadıkları yüzünden sıklıkla duygusal dalgalanmalar geçirmesidir.

Kişisel Tarihçe

Leah Clearwater, Sue ve Harry Clearwater’ ın kızıdır. Seth Clearwater’ ın kızkardeşidir. Quileute kabilesinin tek dişi kurtudur.

Kurtkadın olmadan önce lise aşkı Sam Uley’ e deliler gibi aşıktı. Quileute’ nin kanından geldiği için Sam Cullenlar Forks a geri döndüğünde ilk değişen kurtadam olmuştur. Sam Leah a kurtadama olduğunu söyleyememiş ve bu da ilişkilerinin zedelenmesine sebep olmuştur.

Bir hafta sonu Leah’ nın kuzeni Emily onları ziyarete geldiğinde Sam Emily’ e mühürlenmiş ve mühürlenmenin gücüne karşı koyamayarak Leah’ dan ayrılmak zorunda kalmıştır. Leah kırılmış ve yıkılmış olduğu halde güçlü görünmeye çalışmış ve hatta Emily’ nin nadimesi olmayı da kabul etmiştir (Eclipse,sayfa 67).

Leah kurtkadın olmadan önce Quileute yaşlıları sadece Quileute erkeklerinin kurtadam olma gücünün olduğunu kabul ettikleri için Leah’ nın değişimi - ki neredeyse Seth ile aynı zamanda olmuştur - hepsinde şok etkisi yaratmıştır (Eclipse, sayfa 240). Leah ve Seth’ in ardı ardına gerşekleşen dönüşümleri babaları Harry’ nin kalp krizi geçirmesine sebep olmuştur.

Jacob Sam’ in kurtadamlardan ayrılip kendi sürüsünü kurduğu zaman Leah ona katılan ikinci kişiydi ve daha sonra da Beta kurt oldu. Jacob’ ın sürüsüne ilk katılan Leah’ nın kardeşi Seth olduğu için Leah kardeşini yalnız bırakmamış ve Cullenlar’ ı korurlarken ona zarar gelmesini istemediği için sürüye katıldığını söylemiştir. Fakat daha sonra Sam’ den uzaklaşmak için onlara katıldığını Jacob’ a “ Senin sürünün parçası olduğum için senelerdir olmadığım kadar mutluyum” diyerek itiraf etmiştir

Leah Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aro Tanıtım
» Marcus Tanıtım
» Caius Tanıtım
» Jane Tanıtım
» Alec Tanıtım