TwilightKanka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TwilightKanka

TWİLİGHTÇILARIN YERİ

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tutulma Los Angeles BasınKonferansından Notlar

YazarMesaj
Nesli Pattz
Admin
Nesli Pattz

Tutulma Los Angeles BasınKonferansından Notlar Empty
MesajKonu: Tutulma Los Angeles BasınKonferansından Notlar   Tutulma Los Angeles BasınKonferansından Notlar Icon_minitime1Perş. Haz. 17, 2010 12:31 pm

HitFix'ten Daniel Fienberg'in Tutulma basın konferansında Kristen'la gerçekleştirilen soru-cevap kısmından aktardığı notlar:

11.01 - Daha önce de belirttiğim gibi Summit 'Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma' basın konferanslarında video kaydedilmesine izin verdi. Ve yine daha önce belirttiğim gibi ne yazık ki bir video kameram yok. Sahip olduğum tek şey hızlı parmaklarım ve [şu anda] güvenilir bir internet bağlantısı. Böylece takip ettiğiniz gibi bugün çeşitli basın konferanslarını canlı bir şekilde sizlerle paylaşıyorum. İlk olarak Taylor Lautner. İkinci olarak... moladan sonra Kristen Stewart.

11.03 - Sabırsızlanmaya başlıyoruz ama henüz K-Stew ortada yok.

11.05 - Kristen Stewart, bir Toyota Tacoma sürüyor ve aynı zamanda Mini-Cooper'ını sürdüğünü de söylüyor, "Bazen kendimi onun içinde biraz fazla gösterişli hissediyorum."

11.05 - Yaptığı işi sürdürmesi üzerine, "Beni mutlu eden neyse onu yapıyorum ve kimseye yalan söylemiyorum," diyor. "Birçok tutkum var ama önümüzdeki birkaç sene için sadece bir oyuncu olmak istiyorum."

11.06 - Bu seri hayatını kuşatıyor mu? "Bu eşsiz bir konum." diyor, bu durumu 'şanslı' ve 'ciddi bir haz' olarak nitelendiriyor. "Bu rol açıkça beni efsanevi bir poziyona sokan tek rol, fakat bu sadece benim için başka bir film" diyor ve ekliyor "Kariyerimi planlamıyorum ve bundan sonra nereye gideceğini düşünmüyorum. Bu sadece benim oynamak istediğim bir parçaydı ve oynayabildiğim için de çok şanslıyım."

11.08 - Kristen, Bella'nın bu filmde yapmış olduğu önemli seçimler hakkında "Güzel olan bazı şeyler değişiyor," diyor. Edward/Jacob arasındaki seçimden bahsederken "İlkinde onu (Edward'ı) görür görmez zaten olay bitmişti. Fakat bu seçimde herkesin kabul edeceği noktayı bulmak Bella için çok zor," diyor.

11.10 - Kristen, filmdeki aksiyon sorumluluklarıyla ilgili "Tüm film boyunca benden daha güçlü insanların arkasında durdum," diyor. Onun için en zor sahnenin Jacob'ın Bella'yı ilk öptüğü sahne olduğunu söylüyor, fakat fiziksel nedenlerle değil. "O farklı bir Bella'ydı," diyor ve ekliyor "Ve bu konuda ölesiye gergindim." Öpücüğü/öpüşmeyi "Bella'nın bir hatası" olarak nitelendiriyor.

11.10 - "Hikayedeki tüm efsanevi yönleri çıkarırsanız da bu hikaye yine sağlam bir şekilde kalır, ilgi çeker," diyerek ısrar ediyor. "Bu hikayenin vampirlerle ilgili efsanevi yönler sebebiyle fenomen haline geldiğini düşünmüyorum." diyor ve bu ilgi çekiciliğin güçlü karakterlerden ve Bella'nın yapmış olduğu seçimlerden kaynaklandığında ısrar ediyor, yine de vampir olaylarının durumu daha 'karizmatik' kıldığını itiraf ediyor.

11.12 - Önceki gece tweetlediğim gibi "Tutulma" diğer filmlere göre daha fazla yakın plan çekimler içeriyor. "Farklı birşey yapmadım," diye ısrar ediyor Kristen, her filmde farklı biriyle çalışmanın güzel olduğunu söylüyor, çünkü bunun onu ana fikirleri tekrar tekrar düşünmeye zorladığını tüm hikayeyi bir kere de çözümelemekten kurtadığını söylüyor. Kristen, David Slade'le çalışmak ve onun 'Alacakaranlık' dünyasıyla tanışmasıyla ilgili "O Bella'yla benim aracılığımla tanışıyor," diyor.

11.13 - Kristen kitaplardan bir şeyler kaybolmasından dolayı üzüldüğünü itiraf ediyor, fakat 'Şafak Vakti'nin iki film olacak olması ve daha az sahnenin kesilecek olması onu avutuyor. "Renesmee'yi görmek için sabırsızlanıyorum. Evlenmek ve bir çocuk sahibi olmak için sabırsızlanıyorum." diyor coşkuyla.

11.14 - Bella'nın en sevdiği ve en sevmediği özellikleri hakkında "Onunla ilgili sinirimi bozan herşey aynı zamanda onunla ilgili sevdiğim şeyler," diyor Kristen. "Bella hakkındaki en sevdiğim şey herşeyi mahvedip bunu umursamaması," diyor.

11.15 - Kendi babasıyla bir cinsellik konuşması yapıp yapmadığını sorduğumda, "Ben başından beri herşeyi biliyordum zaten. Bu konuda gerçekten olgunum," diye kırıp geçiriyor. Espri yapma konusunda her zaman çok iyi.

11.16 - "Evliliğe inanıyor muyum? Evet, elbette. Hayatta her ne yapmak istiyorsan," diyor Kristen.

11.17 - Çadır sahnesindeki rolünden bahsederek, "Bu sahne bir ömür gibiydi ve ben hiçbir şey yapmıyordum," diyor. 'Uyuyor" rolü yapmak zorundaydı. Ve ekliyor, "Sadece çok sıcak olduğunu hatırlıyorum." Taylor Lautner ve Robert Pattinson arasında bir çadırda kalmaktan değil, gerçek sıcaklığa atıfta bulunuyor.

11.18 - Kristen favori tasarımcılarını sıralıyor. Gözlerim kapanıyor.

11.19 - Kristen'ın da Bella gibi bazı şeyler sürekli kafasını kurcalıyor mu? Yoksa daha fazla mı düşünüyor? Proje seçimleriyle ilgili "Yapmak istediğim şeyleri yapıyorum ve ondan sonra ne olacak diye düşünmüyorum aslında," diyor. "Bir nevi kontrol manyağıyım," diye ekliyor. Görünen o ki biraz Bella gibi biraz değil.

11.20 - Edward ve Jacob gerçekten doğru romantik seçimler mi? "Karakterlerimizin hiçbiri mükemmel değil. Hepsi deli ve garip ve bu sebepten birarada kalabiliyorlar," diyor. Eğer Bella'nın arkadaşı olsaydı onu hem Jacob hem de Edward'ı aynı anda idare etmek konusunda uyarabileceğini itiraf ediyor.

11.21 - Aynı zamanda favori kitaplarından biri olan 'On The Road'u çekecek yakında. Beatnik Boot Camp'de Temmuz ayında dört hafta boyunca çekim hazırlıkları yapacak. Dört haftalık bir hazırlık sürecinin pek de duyulmuş birşey olmadığını belirtiyor. Walter Sales tarafından yönetilecek olan film için Kristen fark edilecek derecede heyecanlı.

11.23 - Herhangi bir sahneyi kendisiyle ilişkili hissedip hissetmediği soruluyor ve "Kişisel hayatının detaylarını alıp onu bir sahneye eklemek çok zor," diyor. Özellikle çadır sahnesini işaret ediyor yeniden. "O kadar sıcak olmamasını dilerdim," diye ekliyor tekrar. Bir kere daha sıcaklığı kastediyor.

11.23 - Kristen 'Şafak Vakti'nin 13+ olacağını tahmin ediyor, ama bu konuda hiçbir fikri olmadığını da itiraf ediyor.

11.24 - "Öbür filmleri görmemiş biri için, her filmin kendine göre bir duruşu varmış gibi hissediyorum. Bu filmin içinde arka planda çok fazla hikaye var, o yüzden daha önceki filmleri zielemk zorunda değilsiniz," diyor. Filmin "daha fazla aksiyon" içereceğine söz veriyor. Ayrıca filmi 'daha dinamik' olarak nitelendiriyor.

11.25 - 'Şafak Vakti' çekimlerinin 6 ay süreceğini ve çekimlerin Ekim'de başlayacağını söylüyor. Çok uzun zamandır hikayenin iki film olacağını biliyormuş ve bu 'sırrı' tutmanın çok zor olduğunu itiraf ediyor.

11.26 - A-ha. Kristen'a özel bir soru, Rob'la ilişkisi ve spekülasyonlar soruluyor. Cevap vermiyor, sadece spekülasyonların devam edeceğini söylüyor.

11.27 - 'Şafak Vakti'ndeki vampir yanını dikkate alarak, "Bir vampir olmak için sabırsızlanıyorum. Onlardan biri olmanın nasıl bir şey olacağını düşünüp duruyordum," diyor ve ekliyor, "O (Bella) hepsinden daha harika bir vampir olacak." 'Şafak Vakti'nin sonunda Bella'nın ilk filmden son filme kadarki değişimini çözümlemeyi planlıyor.

11.28 - Biri Kristen'dan Dakota Fanning ve Taylor'la öpüşmesini kıyaslamasını istiyor. Dakota'yı tercih edeceğini söylüyor, ama açıkça sadece sıradaki soruya geçmek istiyor.

11.30 - Yaşasın! Prodüksiyonda değeri en az bilinen kişilerden biri Billy Burke için harika sözler. Filmdeki babasına övgüler yağdırıyor. Bill Burke'ün 'Tutulma'da birkaç tane harika sahnesi var.

11.31 - Kristen, insanların Bella'yı zayıf ve kendini açıkça göremeyen hastalıklı derecede bağımlı bir kız olarak gördüklerini belirtiyor. Bella öğreniyor. Pek çok şeyle başa çıkıyor. Hatalar yapıyor ve onlardan ders çıkarıyor. İstediği şeyler için daha da kararlı oluyor.

11.31 - Kristen için bu kadar.

*Alıntıdır*

Tutulma Los Angeles BasınKonferansından Notlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tutulma Giysileri
» Tutulma Hakkında 5 qeRçek...
» Tutulma Kitap Özeti
» Tutulma Kapak Anlamı
» Tutulma'nın Türkiye'deki Gösterim Tarihi...